Persoonlijke hulpmiddelen

Moet de werkgever de thuiswerkplek inrichten?

De werkgever is in beginsel verantwoordelijk voor de inrichting van de thuiswerkplek. Dit volgt uit artikel 7:658 BW dat werkgevers verplicht om werkruimten zo in te richten dat werknemers door hun werk geen fysieke of psychische klachten krijgen.

De werkgever kan er voor kiezen om de thuiswerkplek zelf in te richten. Ook kan er voor worden gekozen om een deskundige of de werknemer zelf te laten controleren of de thuiswerkplek voldoet aan de arbonormen, bijvoorbeeld aan de hand van een checklist of foto. Ter controle moet de leidinggevende dit dan wel bespreken met de werknemer.

gearchiveerd onder:
This is Sliced Diazo Plone Theme